Mar. Nën 20th, 2018

Aksidentoi të miturin në Elbasan, kush është 37-vjeçari i arrestuar (EMRI)

ELBASAN- Një 37-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Elbasanit, pasi akuzohet se ka aksidentuar një 8 vjeçar.

Ngjarja në fjalë ndodhi në aksin rrugor Elbasan-Bradashesh. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se Besim Vreto aksidentoi shtetasin me inicialet A.S., ndërsa ky i fundit fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

NJOFTIMI I POLICISË
Nga Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, u arrestua në flagrancë shtetasi:

• Besim Vreto , 37 vjeç , banues në Tiranë.

Pasi në aksin rrugor Elbasan-Bradashesh, ky shtetas duke drejtuar mjetin tip “Benz”, me targa AA 719 ER, ka aksidentuar një fëmijë, shtetasin A.S, 8 vjeç, banues në lagjen “28 Nëntori”, Elbasan.

Fëmija menjëherë është transportuar në Spitalin e Elbasanit dhe është jashtë rrezikut për jetën. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprën penale, “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”, e parashikuar nga neni 290 i Kodit Penal.
(ed.me/InfoPasqyra/BW)

Aksidentoi të miturin në Elbasan, kush është 37-vjeçari i arrestuar (EMRI)

ELBASAN- Një 37-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Elbasanit, pasi akuzohet se ka aksidentuar një 8 vjeçar.

Ngjarja në fjalë ndodhi në aksin rrugor Elbasan-Bradashesh. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se Besim Vreto aksidentoi shtetasin me inicialet A.S., ndërsa ky i fundit fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

NJOFTIMI I POLICISË
Nga Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, u arrestua në flagrancë shtetasi:

• Besim Vreto , 37 vjeç , banues në Tiranë.

Pasi në aksin rrugor Elbasan-Bradashesh, ky shtetas duke drejtuar mjetin tip “Benz”, me targa AA 719 ER, ka aksidentuar një fëmijë, shtetasin A.S, 8 vjeç, banues në lagjen “28 Nëntori”, Elbasan.

Fëmija menjëherë është transportuar në Spitalin e Elbasanit dhe është jashtë rrezikut për jetën. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprën penale, “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”, e parashikuar nga neni 290 i Kodit Penal.
(ed.me/InfoPasqyra/BW)

Kategori