Mër. Dhj 19th, 2018

Berat, në pranga një 46 vjeçar për kanosje

Nga Specialistët e Seksionit për Krimet u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Sh.M, 46 vjeç, banues në Ura Vajgurore.

Arrestimi i tij u bë pasi, në qëndër të Urës Vajgurore, për motive të dobëta, ka kanosur me një mjet të mpreht (hanxhar) shtetasin Th.Ç, 53 vjeç, banues në Moravë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprën penale, ” Kanosja” dhe “Prodhimi, mbajtja pa leje e armëve të ftohta”, parashikuar nga nenet 84 dhe 279 të Kodit Penal.

InfoPasqyra/tch

Kategori