Mër. Kor 18th, 2018

Cristiano Ronaldo një hap larg Juves, flet Modric: Nuk e imagjinoj dot me një klub tjetër

Cristiano Ronaldo of Real Madrid and Luka Modric of Real Madrid celebrating the UEFA Champions League Final between Juventus and Real Madrid at National Stadium of Wales on June 3, 2017 in Cardiff, Wales. (Photo by Matteo Ciambelli/NurPhoto) *** Please Use Credit from Credit Field ***

Mediat ndërkombëtare raportojnë se zyrtarizimi i Cristiano Ronaldos te Juventusi është çështje ditësh pasi portugezi momentalisht po shijon pushimet, por gjithsesi Luka Modric, shoku i tij te Real Madrid, po shpreson që ai të vijojë të qëndrojë në “Bernabeu”.

“Të shohim se çfarë do të ndodhë. Nuk mendoj se ai do të largohet dhe dua që ai të qëndrojë sepse është lojtari më i mirë në botë,”-tha fillimisht për “AS” mesfushori kroat.

“Unë mendoj se do të qëndrojë, ky është opinioni im. Do të ishte madhështore nëse do e bënte sepse nuk e imagjinoi dot me një klub tjetër,”-mbyll Modric.

(e.k/InfoPasqyra/BW)


Sport – BalkanWeb.com