Enj. Jan 24th, 2019

Eksploziv në oborrin e gjyshërve, Xhisiela: Pjesë e lojërave politike

Një shpërthim eksplozivi u regjistrua mbrëmjen e vonë të së dielës, rreth 30 minuta para mesnate, në fshatin Larushk të Fushë-Krujës. Paralajmërimi me tritol është bërë ndaj banesës së gjyshit të Xhisielës dhe vëllait të tij.

Burime policore bëjne të ditur se, në shtëpinë e gjyshit nga e ëma, në Larushk, jeton edhe Xhisiela.

Vetë vajza reagoi pas kësaj ngjarjeje, duke thënë se “lënda plasëse në oborr është pjesë e lojërave politike”.

Policia ka shoqëruar 9 persona për t’i marrë në pyetje.

InfoPasqyra/tch

Kategori