Mër. Nën 21st, 2018

Gjysmëfinalja e Botërorit: Franca dhe Belgjika ndahen në paqe në pjesën e parë

Ka përfunduar me rezultatin 0-0 pjesa e parë e gjysmëfinales së Botërorit mes Francës dhe Belgjikës.

Hazard rrezikoi dy herë portën franceze, ndërkohë që Lloris shpëtoi “Gjelat” nga pësimi i golit pas një goditjeje këndi.

Nga ana tjetër, Cortouis bëri një pritje spektakolare ndaj Pavard.

InfoPasqyra/tch

Sport – Top Channel

Kategori