Enj. Jan 24th, 2019

INDONEZI – Arrin në 131 numri i të vdekurve nga tërmeti

XHAKARTA , 8 gusht /ATSH-DPA/ – Bilanci nga tërmeti i fuqishëm që goditit ishullin indonezian të Lombokut ja arritur në 131 të vdekur, ndërkohë që autoritetet kanë mungesa në ushqim, ujë të pijshëm dhe ndihma mjekësore për të furnizuar rreth 156 000 banorët e evakuar.

“Ne mendojmë se bilanci prej 131 të vdekurish do të vazhdojë të rritet”, deklaroi një zëdhënës i Agjencisë Kombëtare për menaxhimin e katastrofave, Sutopo Purwo Nugroho.

Sipas një bilanci të mëparshëm bëhej fjalë për 105 të vdekur./os/

Kategori