Die. Dhj 9th, 2018

INDONEZI – Tërmet me magnitudë 6 ballë Rihter

XHAKARTA, 10 tetor . – Një tërmet me magnitudë 6 ballë Rihter ka shkaktuar një thellësi të lehtë përgjatë brigjeve të ishujve indoneziane Xhava dhe Bali, njoftoi sot Instituti Amerikan i Gjeofizikës (USGS).

Tërmeti ra rreth orës 18:44 GMT (20:44) në verilindje të pikës lindore të Xhavas në një thellësi prej 10,3 kilometra sipas USGS-së.

Ky tërmet bie më pak se dy javë nga një tjetër tronditje e fuqishme që u shoqërua me një cunami që goditi ishullin indonezian të Sulavesit, duke shkaktuar vdekjen e rreth 2 000 personave. /G.S/

Kategori