Sht. Nën 17th, 2018

Kala Festival, nisin përgatitjet për edicionin e dytë në Dhërmi

TIRANË,8 shtator /ATSH- I. Vata/ – Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi shprehet se starton për të dytin vit në Shqipëri, Kala Festival.

“Pas një viti parë të suksesshëm në Shqipëri, Kala Festival është gati për një edicion të dytë shqiptar”, shprehet Klosi.

Eventi do të zhvillohet në Dhërmi nga data 12 deri në 19 qershor.

“Duke vlerësuar maksimalisht plazhet, ushqimin dhe mikpritjen, organizatorët e Kala Festival kanë filluar përgatitjet për një javë argëtim dhe muzikë nga data 12 deri në 19 qershor 2019 në Dhërmi”, shprehet ministri. /j.p/

Kategori