Mër. Jan 23rd, 2019

Ky është kosovari i cili fal xhumanë edhe pse është katolik!

<!– GazetaExpress E enjte, 13 Dhjetor 2018 07:05–>

Është ky Simon Tanushi, aktori kosovar i cili njihet për rolet e tij të shumta humori. Ai në një emision kishte deklaruar se i falë xhumatë bashkë me njerëz të tjerë edhe pse është katolik.

Simoni,  është i martuar me aktoren e njohur e cila është muslimane Flutra Gashin.

Çifti kanë edhe fëmijë.Simoni dhe Flutura gëzojnë një jetë të lumtur familjare.

Aktori, shpesh frekuenton xhaminë, ku fal namazin e xhumasë.

LajmiFundit

Kategori