Die. Dhj 16th, 2018

Lëvizte me armë zjarri pa leje, arrestohet 17-vjeçari në Vlorë

Një 17-vjeçar është arrestuar në flagrancë nga patrullat e Policisë së Vlorës, pasi lëvizte me armë zjarri pa leje.

Shtetasi nga Vlora, S.K., është ndaluar nga shërbimet policore në lagjen “Pavarësia 2”, pasi posedonte një armë zjarri tip pistoletë, e cila iu sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Materialet hetimore ndaj tij i janë referuar Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor të Vlorës për veprën penale të “prodhimit e shitjes së armëve luftarake dhe municioneve”.

InfoPasqyra/tch

Vendi – Top Channel

Kategori