Hën. Dhj 17th, 2018

Meshkujt që kanë probleme me ereksionin, duhet ta bëjnë këtë ndryshim

<!– GazetaExpress E diel, 11 Nentor 2018 08:53–>

Marrëdhënia seksuale ka efekt pozitiv si në aspektin fizik, ashtu edhe në atë emocional, por duke e bërë atë në mëngjes me më shumë përfitime.

Meshkujt kanë gjasa të kenë ereksion në orët e hershme, ndërsa nivelet e testosteronit të meshkujve janë më të larta në mëngjes, transmeton lajmi.net.

Kjo do të thotë se aksesi juaj seksual është më i lartë dhe ju keni më shumë gjasa të keni ereksion më të qëndrueshëm.

Një sondazh i 2,300 të rriturve zbuloi se meshkujt priren të favorizojnë marrëdhënien seksuale në mes të 6-9 të mëngjesit, mesatarisht favorizonin që seksi të ndodh në orën 7.45.

Hulumtuesit nga Oksfordi dhe Coventry zbuluan gjithashtu se seksi në mëngjes ka fuqinë për të ngritur nivelin e kujtesës suaj, aftësitë gjuhësore dhe vetëdijen hapësinore.

LajmiFundit

Kategori