Sht. Nën 17th, 2018

MotoGP, “pole position” me rekord për Lorenzon. Rrëzohet Marquez

Jorge Lorenzo ka dominuar provat zyrtare të Çmimit të Madh të San Marinos në MotoGP, duke regjistruar “pole position”-in e dytë radhazi me motorin Ducati.

Me kohën 1:31:629, Lorenzo la pas Miller me Ducati Pramac dhe Maverick Vinales me Yamaha.

Nga radha e dytë do të niset Andrea Dovizioso, i cili i përfundoi provat në vendin e katërt, i ndjekur nga Marquez, i cili u rrëzua gjatë provave.

Vetëm në vendin e shtatë Valentino Rossi.

InfoPasqyra/tch

Kategori