Mër. Dhj 19th, 2018

Ndeshja me Shqipërinë, Skocia pa tre lojtarë titullarë

TIRANË, 11 nëntor . – Skuadrës së “Skocisë” i janë dëmtuar 3 futbollistë të cilët ishin në formacion në ndeshjen e kaluar kundër Shqipërisë.

Ata do të mungojnë në datën 17-të nëntor kur Shqipëria të përballet me Skocinë në një ndeshje të vlefshme për Ligën e Kombeve.

Kundërshtarët e kombëtares sonë nuk po përjetojnë një moment të mirë për shkak të dëmtimeve.

Bëhet fjalë për Mugrju, O’Donell dhe MekDonald.  Ky i fundit, futbollist i Fullhamit, është lënë jashtë takimit të sotëm për shkak të dëmtimi dhe klubi njofton se do të mungojë për 2 javë.

Neismith dhe Grifiths nuk do te grumbullohen për ndeshen me Shqipërinë, trajneri Meklish nuk ka marrë lajme të mira nga kjo e shtunë. /o.l/.

Kategori