Sht. Nën 17th, 2018

Nis Liga e Kombeve, sot supersfida Gjermani-Francë

TIRANË, 6 Shtator/ATSH-A.Fortuzi/- Liga e Kombeve nis rrugëtimin e saj mbrëmjen e të enjtes (Sot). Liga e Kombeve që do të zëvendësojë fazën Play Off-et të Kampionatit Europian të vitit 2020 do ti japi mundësi katër skuadrave të kualifikohen menjëherë në fazën finale të evropianit.

Kompeticioni më i ri i organizuar nga Federata Europiane e Futbollit (UEFA) nis sot me një përballje spektakolare, si ajo mes Gjermanisë dhe Francës në “Allians Arena”.

Të dyja kombëtaret do të luajnë me formacionet më të mira të mundshme pasi kjo është një sfidë që vlen shumë për kreun e grupit.  Gjermani-Francë do të startojë në orën 20:45. PO ashtu gjatë mbrëmjes së sotme do të luhet dhe sfida mes Republikës Çeke dhe Ukrainës … /j.p/

Sfidat e të enjtes:

16:00 Kazakhstan Georgia
20:45 Germany France
20:45 Czech Rep Ukraine
20:45 Ëales Ireland
20:45 Norëay Cyprus
20:45 Slovenia Bulgaria
20:45 Latvia Andorra
20:45 Armenia Liechtenstein
20:45 Gibraltar Macedonia FYR

Kategori