Mër. Dhj 12th, 2018

Parashikimi i motit, 12 gusht 2018

TIRANE, 12 gusht/ATSH/- Moti për sot, parashikohet me një mëngjes të kthjellët dhe shtim vranësirash mesatare lokalisht në Jug të dendura në orët e nxehta të ditës.

Sipas shërbimit meteorologjik ushtarak, vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të dobta por lokalisht në zonën e Qendrës dhe Jugut edhe në formë shtrëngate dhe stuhi afatshkurtër.

Era me drejtim Veriperëndim-Verilindje 1-15 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 3-4 me lartësi vale 1.3-1.7 metër.

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 23/37 diell pak re
Kukës 18/33 diell re
Lezhë 22/35 diell pak re
Dibër 17/30 diell re
Durrës 23/34 diell re
Tiranë 23/35 diell re stuhi
Elbasan 21/35 diell re stuhi
Berat 21/35 diell re shi i dobet
Vlorë 23/34 diell pak re
Korcë 17/29 diell re
Gjirokastër 18/35 diell re stuhi
Sarandë 21/34 diell pak re

 /a.g/

Kategori