Sht. Nën 17th, 2018

Parashikimi i motit, e shtunë 8 shtator 2018

TIRANE, 8 shtator . -Moti për ditën e sotme parashikohet me vranësira të ndrueshme dhe të dendura hera-herës. Sipas shërbimit meteorologjik ushtarak, do të ketë reshje shiu që në orët e para të mëngjesit në ultësirën perëndimore, për tu shtrirë më tej edhe në pjesën tjetër të vendit. Lokalisht reshjet do të marin impuls në formën e shtrëngatave dhe stuhive të izoluara.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim me shpejtësi deri në 18m/sek. Erë me rrahje dhe e theksuar ne detin Jon.

Deti parashikohet i forcës 4-5 me lartësi vale 2.8 metra në det të hapur.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 20/30 shi diell
Kukës 17/27  shi diell
Lezhë 18/28  shi diell
Dibër 14/25  shi diell
Durrës 21/29  shi diell
Tiranë 21/29  shi diell
Elbasan 17/28  shi diell
Berat 17/29  shi diell
Vlorë 22/28  shi diell
Korcë 14/25  shi diell
Gjirokastër 14/28  shi diell
Sarandë 20/28  shi diell

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

                     

Kategori