Mër. Dhj 19th, 2018

Reali i Madridit gati të transferojë sulmuesin e Milanit

Reali i Madridit po përgatitet për një fushatë të gjerë shit-blerjesh në merkaton e janarit dhe veçanërisht të verës së ardhshme, për të ndryshuar rrënjësisht grupin aktualë të futbollistëve dhe për të rikthyer dëshirën për të fituar.

Një nga emrat që po tërheq më shumë vëmendjen e presidentit Florentino Perez, është ai i spanjollit të Milanit, Suso, i cili vijon të shkëlqejë me kuqezinjtë, duke veshur edhe “petkun’ e protagonistit.

Sulmuesi anësor shënoi një supergol edhe të mërkurën, në ndeshjen e prapambetur përballë Genoas, ndërsa kontrata e tij me Milanin mund të prishet për vetëm 40 milionë euro.

Pikërisht për këtë arsye, drejtuesit e Realit po nxitojnë të sigurojnë marrëveshjen me menaxherët e futbollistit, ndërsa edhe Milani po përgatit një ofertë për rinovim kontrate, ky do të synohet heqja e klauzolës.

InfoPasqyra/tch

Kategori