Pre. Dhj 14th, 2018

SHBA – Trump parashikon marrëdhënie të mira, thuajse të shkëlqyera me Turqinë

UASHINGTON, 13 tetor . – Presidenti amerikan, Donald Trump falënderoi homologun turk, Recep Tayyip Erdogan për ndihmën e tij, një ditë pas lirimit të pastorit amerikan, Andrew Brunson, pas një periudhe të gjatë qëndrimi në paraburgim.

Pastori po udhëton drejt Uashingtonit dhe do të takohemi së bashku në Zyrën Ovale të Shtëpisë së Bardhë në orën 14:30 (18:30 GMT) këtë pasdite. Do të ishte bukur ta shihja dhe ta takoja , ishte mesazhi i postimit të Donald Trump në Twitter.

“Ai është një i krishterë i vërtetë që ka kaluar një përvojë kaq të vështirë,” shtoi ai.//v.b/

Kategori