Mër. Nën 21st, 2018

Tifoz i Argjentinës, Papa Françesku ngushëllon brazilianët: Mos u mërzisni, vjen Botërori tjetër

Papa Françesku, një tifoz i madh i Argjentinës dhe i skuadrës së San Lorenzos, foli sot nga mesha e së dielës për eliminimin e Brazilit nga Botërori.

Duke marrë shkas nga disa njerëz që mbanin në duar flamurin brazilian në sheshin e Shën Pjetrit në Vatikan, Papa tha: “Shoh që paska këtu disa tifozë të Brazilit. I përshëndes nga këtu dhe iu them që të mos mërziten. Vjen Botërori tjetër.”

Kujtojmë që skuadra e Brazilit ishte një nga pretendentët kryesorë për fitimin e Botërorit në “Rusi 2018”, por ata u eliminuan nga Belgjika në fazën çerekfinale.

(e.k/InfoPasqyra/BW)


Sport – BalkanWeb.com

Kategori