Hën. Nën 12th, 2018

VIDEO/ Kualifikimi i Anglisë, “huliganët” shkatërrojnë dyqanin suedez

Kualifikimi i Anglisë në gjysmëfinalen e Kupës së Botës, përballë Suedisë, ka ekzaltuar jashtë mase tifozët britanikë. Ata kanë dalë në rrugë për të festuar kualifikimin historik, ku nuk munguan as incidentet. Huliganët anglezë sulmuan një pikë të dyqaneve “IKEA” në Londër, duke bërë luftë me jastëkë.

Tifozet e anglise on Vidnews.

Me shumë mundësi, tifozët anglezë e kanë sulmuar me plan këtë dyqan, pasi ai është dyqan i krijuar fillimisht në Suedi dhe ishte pjesë e bastit të Ibrahimoviç me Bekhamin. Sulmuesi suedez i kërkoi Bekhamit, që në rast se fitonte Suedia, ai t’ë paguante te “IKEA” për blerjen e Zllatanit.
Burimi: http://www.panorama.com.al/sport/video-kualifikimi-i-anglise-huliganet-shkaterrojne-dyqanin-suedez/

Kategori